Prasa

Paneuropa zdobywa wyróżnienie  "Gotowi do zmian klimatycznych" 2012

Projekty o tytułach "Konieczne strategie dopasowania się do zmian klimatycznych zrównoważonej i przyszłościowo nastawionej logistyki" oraz "Energia przyszłości" są zwycięskimi projektami konkursu "Gotowi do zmian klimatycznych" 2012.

Paneuropa-Rösch GmbH z Vechta oraz Kornkraft Naturkost GmbH z Großenkneten zostali zwycięzcami w kategorii "Zrealizowane projekty" w konkursie dotyczącym wybitnych rozwiązań dopasowywania się do konsekwencji zmian klimatycznych w obszarze metropolitalnym Bremen-Oldenburg.

 

Paneuropa-Rösch GmbH jest partnerem w zakresie praktycznej realizacji projektu „Nordwest2050”

Projekt badawczy nordwest2050 ma na celu wspólne – wraz z przedstawicielami przemysłu, świata polityki i społeczeństwa – stworzenie długofalowego planu dopasowania metropolii Brema-Oldenburg na północnym zachodzie do warunków klimatycznych. Jako partner programu staramy się zaplanować wspólnie z pozostałymi uczestnikami strategie i możliwości, które pozwolą na dopasowanie się do podlegających ciągłym zmianom warunków w przedziale czasu do 2050 roku. W połączeniu ze zmianami klimatycznymi przed gospodarką stoi wiele wyzwań: ekstremalne zdarzenia mogą wpłynąć na przebieg pracy w zakładach i zagrozić w ten sposób pozycję firm na rynku. Paneuropa wspiera ten mający trwać 5 lat projekt trzyosobowym zespołem.

 

Paneuropa zdobywa wyróżnienie "Przedsiębiorstwo przyjazne środowisku- północno-wschodnie Niemcy" w kategorii logistyka.

 

Dnia 16.02.2012 Paneuropa Rösch GmbH z Vechta zdobyła wyróżnienie "Przedsiębiorstwo przyjazne środowisku- północno-wschodnie Niemcy" w kategorii logistyka.

Projekt o nazwie " Intermodalny transport chłodniczy jako ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie transportowe" miał znaczną przewagę nad projektami konkurentów ze względu na swoją innowacyjność i rozwiązania przyjazne środowisku. Według jury konieczne, ze względu na środowisko, jest przeniesienie transportu z ulic na szyny. Wyróżniony projekt przedstawia innowacyjne, ekonomicznie uzasadnione oraz będące na wysokim poziomie rozwiązania dla intermodalnego transportu produktów mrożonych